Šobrīd apmeklētāju skaits t/c ORIGO ir drošs. Ieeja tikai ar mutes un deguna aizsegu!

AR MAESTRO RAIMONDA PAULA 80 GADU JUBILEJAI VELTĪTU IZSTĀDI VĒRIENĪGI TIKS ATKLĀTA “ORIGO SUMMER STAGE” 7. SEZONA

Rīt, 2. jūnijā laukumā pie tirdzniecības centra „Origo” ar Maestro Raimondam Paulam un visiem džeza mīļotājiem veltītu izstādi „Laikmeti mainās, džezs paliek. Džezs Latvijā” tiks vērienīgi atklāta „Origo Summer Stage” 7. sezona. Visu vasaru pilsētniekiem un tās viesiem būs iespēja baudīt kvalitatīvus un daudzveidīgus bezmaksas koncertus, kuru programma tiks izziņota tikai atklāšanas pasākumā. Atklāšanas koncertā skatītājus priecēs „Musiqq”, Latvijas Radio Brass Band un Kristīne Prauliņa (mākslinieciskais konsultants Maestro Raimonds Pauls).

Šis gads ir īpašs ar to, ka izcilais latviešu komponists Raimonds Pauls svin savu apaļo dzīves jubileju. Tā kā Maestro ir ne tikai izcils džeza kompozīciju autors un izpildītājs, bet savulaik vadījis arī Latvijas Radio bigbendu un bijis džeza improvizācijas klases vadītājs Konservatorijā, izstāde „Laikmeti mainās, džezs paliek. Džezs Latvijā” ir veltījums viņam jubilejas gadā. Izstādes atklāšanā plānots piedalīties arī pašam Maestro Raimondam Paulam.

Kultūras aktivitāšu centrs „Origo Summer Stage” jau septīto reizi visas vasaras garumā sniedz iespēju ikvienam baudīt kvalitatīvu izcilu izpildītāju mūziku – džezu, blūzu, rokenrolu, funk, r’n’b, pop, folkmūziku, kā arī klasisko mūziku. „Mēs esam lepni, ka septiņu gadu laikā izdevies nostiprināt šo tradīciju un piedāvāt daudzveidīgu muzikālu baudījumu ikvienam. Šogad koncertu apmeklētājiem visu vasaru būs iespēja apskatīt arī unikālu džeza fotoizstādi, kas ir veltīta latviešu izcilajam komponistam un pianistam Maestro Raimondam Paulam. Ik dienas tirdzniecības centru „Origo” apmeklē ap 100 000 cilvēku, tas ir gan Rīgas iedzīvotāju, gan tās viesu ikdienas ceļu krustpunkts, un tieši tāpēc laukums pie tirdzniecības centra “Origo” ir lieliska vieta, kur ikviens var iepazīt augstvērtīgus mūzikas koncertus un brīvdabas lielformāta fotogrāfiju izstādes, kurās ir iemūžināti Latvijai nozīmīgākie notikumi un ikdienas mirkļi,” stāsta tirdzniecības centra „Origo” vadītājs un „Origo Summer Stage” iniciators Aleksandrs Ņemirovskis.

Latvijas Radio Brass Band sastāvā muzicē labākie Latvijas pūšaminstrumentālisti un sitaminstrumentālists – tā  aizsākumi meklējami Latvijas Radio bigbenda Uzbekistānas brauciena laikā, kad mūziķi brīvdabas festivālā demonstrēja klasisku Ņuorleānas ielu muzicēšanas stilu – brass band, dixie land, džeza un fank mūzikas stilu apvienojumu. Guvuši lielu atsaucību, mūziķi nolēmuši šo priekšnesumu parādīt arī Latvijā, atklājot „Origo Summer Stage” 2016. gada sezonu. Koncertā piedalīsies: Uldis Ziediņš (trombons), Kristiāns Vilhelms Logins (trombons), Nauris Strežs (tuba), Gatis Gorkuša (trompete), Andris Augstkalns (trompete), Oskars Ozoliņš (trompete), Kristaps Lubovs (baritona saksofons), Artis Orubs (bungas) un Kristīne Prauliņa (balss).

Kristīne Prauliņa ir jaunākā un daudzsološākā latviešu džeza dziedātāja. Kā soliste koncertē Latvijā un ārzemēs gan ar gospeļkori, gan dažādiem džeza, blūza un populārās mūzikas sastāviem. 2013. gadā ir uzvarējusi ielu sporta un kultūras kustības „Ghetto Games” vokāla konkursā kā labākā izpildītāja, balvā iegūstot iespēju filmēt videoklipu Ņujorkā, ASV. 2013. gada izskaņā piedalījusies vairākos Latvijas Radio bigbenda un Maestro Raimonda Paula koncertos.

Grupa „Musiqq” ir latviešu popmūzikas grupa, kas tika dibināta 2009. gadā. Grupas sastāvā ir divi liepājnieki – Marats Ogļezņevs un Emīls Balceris. 2011. gadā grupa pārstāvēja Latviju Eirovīzijā Diseldorfā, Vācijā. Izpildītās dziesmas ir ieguvušas vairākas godalgotās vietas un nominācijas “Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvā”, “SEB muzikālajā bankā” un citur.

Līdz šim uz „Origo Summer Stage” skatuves uzstājušies vairāk kā 100 ārzemju un Latvijas mākslinieki un muzikālās apvienības, tajā skaitā tādi iecienīti mūziķi kā Olga Rajecka, Jolanta Gulbe, Pits Andersons, Intars Busulis, Jānis Stībelis, grupas „Dagamba”, „Otra puse”, „PER”, „The Sounds Poets” un daudzi citi. Tāpat ik gadu „Origo Summer Stage” uz Rīgu atvedis arī ārzemju viesus, sniedzot iespēju ikvienam interesentam iepazīt mūziku no visas pasaules – sākot ar Lietuvu, Zviedriju un Lielbritāniju un beidzot ar ASV, Brazīliju, Indiju un pat Āfriku. Arī šogad tirdzniecības centrs “Origo” sadarbojas ar saviem ilggadējiem partneriem, festivāliem „Artissimo”, „Saulkrastu Jazz Festival”, „Rīgas Ritmi”, „Blūza festivāls”, Rīgas svētkiem un daudziem citiem. „Origo Summer Stage” ir izveidota daudzveidīga muzikālo priekšnesumu programma, kas visas vasaras garumā Stacijas laukumam piešķirs īpašu auru.

‹ Notikumu arhīvs

ORIGO jaunumi

Esi pirmais, kas uzzina par Origo jaunumiem - piesakies! Atteikties no ziņu saņemšanas varēs vienmēr, ja nolemsi tā rīkoties.

E-pasta adrese (Obligāts)
Telefona numurs
?