Šobrīd apmeklētāju skaits t/c ORIGO ir drošs. Esiet laipni gaidīti!

‹ Uz sarakstu

Atbildīga ūdens resursu apsaimniekošana un sanitārijas nodrošināšana

Atbildīga ūdens resursu izmantošana

Origo ir izveidoti dažādi risinājumi ūdens taupīšanai, lietus notekūdeņu mazināšanai un lietus ūdens infiltrācijai ēkas iekšpagalmu terasēs un zaļajos jumtos. Augu sugas zaļajos jumtos un puķupodos uz ielas izvēlētas tādas, kas atbilst Latvijas klimatam un tām nepieciešama tikai minimāla papildu laistīšana. Zaļajiem jumtiem papildu laistīšana nav nepieciešama vispār. Terases un zaļie jumti tiek apūdeņoti ar lietusūdeni, kas attiecīgi mazina notekūdeņu nokļūšanu pilsētas lietusūdens kanalizācijā. Lai mazāk tērētu ūdens resursus, ja īpaši nepieciešams, dobes tiek laistītas manuāli, netiek izmantota smidzinātāju sistēma.

Nodrošināta kvalitatīva sanitārija

Tirdzniecības centrā ir nodrošināta iespēja izmantot sanitāros mezglus ar piekļuvi tīram ūdenim, tualetei, dezinfekcijas līdzekļiem, kas uzlabo kopējo higiēnas līmeni apkārtnē. Origo jaunās ēkas trešajā stāvā apmeklētājiem ar bērniem ir nodrošināta bērnu un vecāku telpa ar piekļuvi tīram ūdenim, kur var pabarot, pārtīt un nomazgāt mazuli. COVID-19 uzliesmojuma laikā, tika uzstādīti apmeklētajiem brīvi pieejami dezinfekcijas līdzekļi.

“Pasaulē 80% notekūdeņu rodas saimnieciskās darbības rezultātā, tas attiecīgi palielina piesārņojumu upēs un citās ūdenstilpēs. Mazinot notekūdeņu nokļūšanu gruntsūdeņos, mazinām piesārņojumu.”

Origo